fbpx

Вимагаю покарати Стіва Джобса!

#for_ambitious_people_only

Вимагаю покарати Стіва Джобса! І не тільки його, але й десятки тисяч інших успішних підприємців і лідерів за те, що впровадили в своїх компаніях ненормований графік роботи. А найбільше за те, що вносять в моє життя болючі протиріччя. Бо в мені бореться юрист, який вірить в Кодекс законів про працю, і підприємець, який розуміє, що за 8 годин нічого путнього не встигнеш, що працювати потрібно на результат, тобто більше всіх. З досвіду знаю, що шанси на успіх майже прямо пропорційні вкладеним зусиллям. Чому «майже»? Тому що сама по собі важка праця ще не гарантує успіху, але без неї успіх неможливий. Максимальні шанси в тих, хто здатний працювати весь час. Руками. Головою. Емоціями.

Є такий жарт, що «треба працювати по 8 годин, щоб стати керівником і потім працювати по 12 годин». Брехня! Щоб стати керівником, вже треба працювати по 12 годин. А ставши керівником – працюєш весь час.

Вкотре пригадую уривок з фільму «Пірати кремнієвої долини», де головний герой о 3 годині ранку сварить своїх підлеглих за незавершений проект. І думаю: «Який жах, знущання над людьми, жорстоке порушення законів про працю!» Але в цей момент прокидається моя спортивна іпостась і шепоче: «Пригадай! Так само з тебе «знущався» тренер, абсолютно безжально і ти змогла досягнути максимуму в спортивний кар’єрі. Бо тренування закінчувалося не тоді, коли ти втомлювалася, а коли показувала заданий результат.»

Хочеш максимуму в бізнесі – примушуй себе працювати, стань тренером для себе. Жорстоким, але ефективним. Хочеш зробити свою команду крутою – принцип той самий.

Піднімай планку і не йди на компроміс. Вчися встигати більше, ніж конкуренти. А потім – більше, ніж ти міг вчора. Коли вже нема кого випереджувати – випереджуй сам себе.

Встановлюй завищені стандарти. Порівнюй результат з тим, чого хотів від самого початку. І доки не виправдав свої сподівання – не зупиняйся. Якщо не справляєшся – найми собі тренера, коуча, радника, які будуть підказувати і стимулювати твій ріст.

Звикай до шаленого темпу і прийми той факт, що так буде завжди. Тримай ритм весь час. І назавжди відмовся від ідеї, що можна декілька років напружено попрацювати, а потім – насолоджуватися статками на Мальдівах до кінця життя. Ця схема застаріла. Точніше, вона ніколи не була дієвою.

Використовуй технології для підвищення своєї ефективності. Вчися і концентруй свою увагу на тому, яким буде світ у майбутньому, і яке місце ти бачиш для себе. Сачкувати не вдасться. Обманювати себе – програшний варіант. Реальність дожене і покарає за кожне недопрацювання. Забудь про застарілі підходи: 8-годинний робочий день, вищу освіту, якої вистачало на все життя, пенсію, з якої можна було достойно існувати. Це все в минулому. Розвивайся і змінюй себе. Вкладайся в те, що робить тебе сильнішим.

Однозначно, Стів Джобс показав дуже поганий приклад. Він доводив усю команду до надзвичайного напруження. Вимагав неможливого, примушував працювати ночами. Людям було боляче, неприємно, незручно.  Але я беру в руки айфон і розумію – він був геній. Його працівники створили найкрутіші девайси у світі. І якщо маєш амбіції і хочеш створювати круті речі – звикай все життя докладати максимум зусиль.

 

   Тренер БШ PROFI Space,

   HRD в Universal Commerce Group

   Христина Стецька

 

Як завжди залишатися повним сил, витримувати велике навантаження і не збавляти темп, розповім і покажу вже цієї неділі о 16:00 на Воркшопі «Життя за розкладом і без»:

https://www.facebook.com/events/194341207974326/?active_tab=about

[contact-form-7 id='24' title='Контактная форма 1']