fbpx

Боротьба з корпоративним аутизмом: як дотримуватися інструкцій

В процесі вивчення матеріалів по підготовці персональних асистентів, я все частіше знаходжу колосальні за своїми масштабами інструкції, які вражають детальністю і відлякують кількістю канонів. Таке враження, що професіоналом може стати лише людина з феноменальною памяттю.

Підозрюю, що є об’єктивні потреби в таких інструкціях. І це дуже схоже на метод, з допомогою якого навчають аутистів. Коли мозок не здатен «зчитувати» емоції інших людей, то дається буквальна інструкція, що роз’яснює значення посмішки чи сліз. Здоровій людині зрозуміло, що такі позначення дуже умовні і не можуть дати розуміння іронічної посмішки чи сліз радості. Таке розуміння дає наш емоційний інтелект. Він робить очевидним несказане і зрозумілим приховане. Він дозволяє нам відчути, як оптимально взаємодіяти з різними людьми, орієнтуватись в культурних просторах і розуміти контекст окремої ситуації.

В роботі персонального асистента важливо не просто запам’ятати правила, а мати розвинений емоційний інтелект, щоб правильно ці інструкції трактувати. Оскільки неможливо передбачити всі ситуації, дати для них стандартні директиви і запамяти їх. Робота асистента — це тісний контакт з керівником, з його мінливими емоціними станами і потрібно вміти підібрати «тональність» своєї поведінки, щоб звучати гармонійно.

Кожен керівник може перевірити наскільки розвинений емоційний інтелект у асистента з допомогою невеличкого тесту. На прикладі того, як ставиться завдання помічикові:

1. Якщо помічник сомостійно складає to do list і з Вами узгоджує його напередодні — плюс один бал. Професійний помічник відповідає за таймінг і за навантаження на керівника. Він повинен сам розуміти/відчувати, що і коли має бути зроблено, сам формує перелік справ і контролює деталі.

2. Якщо для постановки задачі Вам достатньо 3-х слів — плюс один бал. Асистент в курсі Ваших справ, знайомий з вашими вимогами, усвідомлює терміновість і пріоритетність для Вас.

3. Якщо асистент не задає уточнюючих питань — плюс один бал. Одже асистент розуміє, які ресурси він може задіяти, знає де шукати необхідну інформацію, опирається на перевірені факти, враховує Ваш настрій і Ваші вподобання. Він самостійно формує план дій, пропонує оптимальні варіанти, здатен обгрунтувати свою позицію, тримає керівника в кусі усіх справ.

4. Якщо Ви помітили, що підлеглі почали якісно і вчасно виконувати поставлені задачі — плюс один бал. Асистент усвідомлює, що повинен підстраховувати свого керівника, тому нагадує іншим про дедлайни і може допомогти з складанням звітів у комфортному для Вас форматі.

5. Якщо Вам не потрібно говорити «так» чи «ні», а достатньо лише погляду, щоб асистент правильно Вас зрозумів — плюс один бал. Такому помічнику достатньо почути Ваш голос, щоб знати який саме чай Вам подати сьогодні, в якій послідовності скласти періодику для читання і з ким відмінити зустріч.

Все співпало і Ви набрали 5 балів? Вітаю! Якщо ні — тренуйте асистента і розвивайтесь самі, відвідуйте разом з асистентом лекції бінес школи PROFI Space та тренінги PROFI Assistance. Бажаємо гармонійної взаємодії з колегами і помічниками!

Керівник PROFI Assistance, тренер PROFI Space/бізнес школа — Христина Стецька

Курс піготовки асистентів стартує 11 жовтня, деталі за посиланням:

https://www.facebook.com/events/132472504016093/?acontext=%7B

[contact-form-7 id='24' title='Контактная форма 1']